Sedací soupravy

 (Počet produktů: 383)

Sedací soupravy

Takto je obecně označován nábytek, který slouží k sezení, relaxování a odpočinku. Je důležitou součástí každé domácnosti. Plní funkci nejen praktickou, ale také dekorativní. Je investicí na dlouhá léta, měl by proto být nejen reprezentativní a pohodlný, ale také pevný.

Sedací soupravy do obývacího pokoje

číst více ↓

Podkategorie

na stránce

Jsou to charakteristické Sedací soupravy ve tvaru písmene „L“ nebo „U“, které je možné postavit do rohu místnosti nebo bezprostředně uprostřed pokoje. Je to nábytek, který bezpochyby dokáže vzbudit závist a touhu. Vůbec není pravda, že tyto Sedací soupravy zaujímají více místa než běžné pohovky nebo gauče. Umožňují naopak využít prostor, který obvykle zůstává prázdný. Rozkládací Sedací soupravy se osvědčují jak v garsoniérách, tak i v drahých salónech. Ale vzhled není všechno! Levné rohové sedací soupravy jsou nábytkem multifunkčním, který splňuje všechna naše očekávání. Sedací soupravy napomáhají jednoduše vytvořit a aranžovat odpočinkový prostor, a v případě potřeby, když náš překvapí nečekaná návštěva, se změní ve velmi pohodlnou a prostornou postel. Mnoho z nich má také úložný prostor, regulovatelné opěrky hlavy nebo zabudovaný bar, který nepochybně přivede naše hosty v užas.

Pohovky a gauče

Zaujímají hlavní místo v domácnosti. Kolem nich se soustředí společenský život, na nich trávíme chvíle, které chceme mít jenom pro sebe, chvíle, ve kterých si chceme odpočinout a nabrat nové síly… Měly by být nejen pohodlné, ale také se výborně prezentovat na pozadí námi zařízeného interiéru. Často mají doplňkové praktické funkce. Rozkládací pohovky obecně stávají v mnohafunkčních pokojích, v malých bytech nebo garsoniérách – tento nábytek nahrazuje ložnicové postele. V takových případech ve dne slouží k přijímání hostů, odpočinku s knížkou v ruce nebo před televizí a v noci se mění na velmi pohodlnou postel. Většinou uvnitř ukrývají i doplňkové, praktické úložné prostory. V těchto je možné schovávat nejen peřiny a polštáře, ale také věcí, které nemají v domácnosti stálé místo, např. oděv na další roční sezónu nebo dětské hračky. Některé sedačky mají ještě jednu výhodu – regulovatelné opěrky hlavy nebo podnožníky nastavitelné na několik pozic, které zprostředkují odpočinek po těžkém dni.

Odpočinkové sestavy

Většinou se skládají z následujících částí: křesla a třímístné nebo dvoumístné pohovky. Je důležité vybírat takové sestavy, které napomůžou maximálně využít prostor, který máme k dispozici. Proto je třeba důkladně promyslet všechny možnosti uspořádání nábytku, jejich typ a tvar. V malých prostorech je to velmi důležité. Sestavy by měly být natolik velké, aby se na ní vešly dvě osoby a zároveň natolik malé, aby bylo možné se volně pohybovat po pokoji. Sestavy jsou perfektně účelné, je možné je volně umísťovat a přestavovat. Jestliže patříte k lidem, kteří rádi často mění aranžmá pokoje, jsou pro vás nejlepší volbou!

Křesla

To jak si představujeme náš prostor pro odpočinek, záleží pouze a výlučně na nás. Nicméně se zeptáme, jak si představujete váš odpočinek na křesle? Mnoho osob odpovídá stejným způsobem – pohodlné křeslo, krb nebo televize a v ruce sklenici oblíbeného vína nebo hrnek s teplým čajem. Křeslo je ideálním doplňkem nejen v aranžmá obývacího pokoje, ale také dětského pokoje nebo kanceláře. Mělo by být správně tvarované a přizpůsobené našemu vkusu. Musí způsobit, že když do něj usednete, už nebudete chtít z něho vstát. Je to dávka pohodlí, kterou potřebuje každá domácnost.

Taburety

Taburety bývají často spojovány s nízkým posedem nebo s podpěrkou pod nohy. A zatím dokážou nezvykle proměnit náš interiér, vnést dostatek modernosti a dodat našim příbytkům patřičný styl. Mohou zároveň sloužit jako doplněk k naší pohovce, vytvářející jedinečnou pohovku ve tvaru písmene „L“. Jednou z možností je rezignace na tradiční křesla a zařízení odpočinkového prostoru pouze složením pohovky a několika taburetů. Vzhledem k jejich malým rozměrům je možné je umístit okolo malého nábytku – kávového nebo konferenčního stolku, u kterého poslouží jako nábytek k sezení. Naproti tomu taburet postavený u křesla se může v mžiku změnit v pohodlný podnožník.

Čalouněný nábytek plní velmi důležitou funkci v naší domácnosti. Jeho základním úkolem je zajištění pohodlí členům domácnosti i návštěvám. Není důležité, jestli čtete knihu, sledujete televizi, hrajete si se svým dítětem nebo si zdřímnete. Nábytek určený k odpočinku zajišťuje pohodlí a umožňuje zasloužený relax po těžkém dni.