Pohovky

 (Počet produktů: 182)
na stránce

Pohovka

Není nic příjemnějšího než odpolední spánek uprostřed spousty polštářů. Ideálním místem k odpočinku je samozřejmě gauč stojící v obývacím pokoji. Je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku, spojující v sobě užitkovou i dekorativní hodnotu.

Při vybírání pohovky do obývacího pokoje dáváme obecně přednost pohodlí. Největší popularitě se těší praktické rozkládací pohovky vyrobené ze snadno udržovaných potahových materiálů. Nic ale nestojí v cestě, aby i ony vypadaly hezky a elegantně!Při výběru pohovky je nutné se vždy zamyslet, zda bude sladěna se stylem, v jakém je zařízen celý pokoj. Díky naší bohaté nabídce si můžeme být jisti, že každý náš zákazník najde to, co odpovídá jeho potřebám!

 

Kůže nebo látka? Jaký druh potahu vybrat?

Kožená pohovka je synonymem luxusu. Kůže je samozřejmě ušlechtilým materiálem. Profesionálně vyčiněná kůže je odolná vůči mechanickým poškozením nebo procesu stárnutí. Pohovka z kůže lépe snáší teplotní rozdíly a natahování. Kůže je velmi příjemná na dotyk, prodyšná a navíc přirozeným způsobem absorbuje a zachycuje vlhkost. Kožený gauč je nadčasovým a odolným nábytkem, který bude v domácnosti sloužit po mnoho let. Aby to tak mohlo být, je třeba se o nějtaké náležitě starat. Většinu skvrn je možno běžně odstranit měkkým hadříkem navlhčeným ve vodě s mýdlem. Jednou za čas je také doporučováno vyčištění pohovky pomocí speciálního přípravku k péči o kůži a nastříkání impregnačním sprejem.

Nicméně čalouněný nábytek užívaný v současné době, nábytek potažený látkou, se nijak neliší ve kvalitě zpracování. Můžeme dokonce říci, že je mnohem praktičtější. Rovněž dobře snáší teplotní změny i natahování a je příjemný na dotek. Některé tkaniny jsou dokonce voděodolné, což je jednou z výher syntetických materiálů. Velmi lehce se udržují v čistotě.

U nás máte nejvíce možností! Můžete si sami vybrat potahový materiál, jeho vzor i barvu podle vlastních představ. A zcela jistě budete spokojeni!  

Pohovka a další příslušenstvído obývacího pokoje

Při zařizování odpočinkového místa v obývacím pokoji je důležité vybrat k pohovce i další nábytek a dekorace. Nejpopulárnějšími společníky jsou křesla a konferenční stolky. Měly by k sobě stylisticky i barevně ladit – vyplatí se vybrat křesla nebo taburety potažené stejným materiálem. Je také možné vybrat odvážnější řešení a k pohovce v neutrální barvě vybrat originální, efektivní nábytek, který změní celkový ráz obývacího pokoje.

Místo na pohovku

Pohovka by měla být umístěna naproti určitého charakteristického bodu obývacího pokoje. Nejčastěji to bývá televizor, ale také je možné odpočinkový prostor zorganizovat naproti zvláště efektní komodě nebo stěně ozdobené pěkným obrazem či fototapetou. Při odpočinku by měl zrak spočinout na oblíbených dekoracích. Ty nám pomohou v uvolnění a rozjímání. Velmi důležité je vhodné umístění pohovky v rámci odpočinkového prostoru, jedná se o další krok k lepšímu rozpoložení a uvolnění po dni plném dojmů. Setkání s přáteli nebo v kruhu nejbližších bude mnohem příjemnější v harmonickém prostředí. Protože kdo nemá rád hezky a vkusně zařízené interiéry?

Funkčnost a pohodlí

Pohovka je jedním z nejčastěji používaných kusů nábytku v domácnosti. Na ní ležíme, sedíme, přijímáme hosty, hrajeme si s dětmi a dokonce i marodíme a někdy taky spíme. Proto by měla naše vysněná pohovka být příjemná a pohodlná. Ideálním řešením je rozkládací pohovka. Kromě možnosti rozložení zahrnuje většinou i další velkou výhodu - úložný prostor. Získáním tohoto doplňkového úložného prostoru máme jistotu, že v našem pokoji zavládne pořádek, protože v gauči nemusíme nutně schovávat pouze peřiny. Je to ideální prostor pro ukládání nepotřebných věcí a hraček pro děti, které přes den nemají své stálé místo.

Většina lidí upřednostňuje měkké pohovky, ale je také mnoho osob, pro které jsou tvrdé pohovky mnohem pohodlnější. To všechno záleží na vkusu a pro nás je důležité především vaše pohodlí a spokojenost. Proto u nás najdete pohovky všech druhů.

Pohovka je jedním z nejdůležitějších prvkůkaždého obývacího pokoje. Měla by ladit s atmosférou pokoje a správně vybraná pohovka může také plnit roli originálního doplňku, který pokoj oživí a vnese do něj trochu lehkosti. V našem obchodě můžete vybratten nejlepší model pohovky do svého pokoje. Máte rádi moderní, designový nábytek neotřelých tvarů? Klasické pohovky? A možná také různobarevné potahy a měkké polštářky? Mezi stovkami modelů, vzorů a barev si každý najde pro sebe to pravé! Přesvědčte se, jak vzrušující a příjemné mohou být nákupy z pohodlí domova a užijte si krásný interiér!