Obývací sestavy a stěny

 (Počet produktů: 278)
Obývací stěny se znovu vrací na výsluní, znovu si ceníme nábytek, který prošel velkou proměnou a plní reprezentační funkci. Dnes můžeme koupit levné obývací stěny a nemusí to být nutně systém spojených skříní, které zakrývají celou stěnu. Díky moderním sestavám máme možnost flexibilního uspořádání skříní, které se do interiéru hodí nejen z hlediska stylu, ale i rozměrů.

Jaké části obývací stěny zvolit?

Široký výběr jednotlivých částí obývacích stěn dává velký prostor pro jejich uspořádání. Díky tomu, že jsou samostatnými moduly, je můžeme libovolně umístit. Na výběr máme takové komponenty jako např. komoda, TV skříňka, vitrína, police nebo regály.

Takřka v každém pokoji musíme počítat s místem pro televizi. TV skříňka je základní součást obývací stěny, i v případě, kdy je televize zavěšena na stěně. Vždy potřebujeme důležité místo na DVD vybavení nebo domácí kino.

číst více ↓
na stránce

Prosklené vitríny jsou výbornou možností pro vystavení dekorativních předmětů nebo skvělé místo na hrníčky a skleničky. Pro milovníky minimalismu budou vhodnější zakryté skříňky i komody s čelními dvířky nebo šuplíky. Police a regály jsou nezastupitelným nábytkem určeným pro domácí knihovnu v pokoji vášnivého čtenáře.

V jakém stylu zvolit obývací stěnu?

Na výběr máme mnoho moderních obývacích stěn, které jdou s duchem doby. Klasické interiéry milují motiv dřeva zabarveného v odstínu kaštanu, wenge, ořech nebo dub sonoma. Skandinávské nebo provensálské prvky vneseme do interiéru ím, že vybereme bílé čelní dvířka v kombinaci s texturou dřeva.

Moderní obývací stěny jsou typické především čistými liniemi a vysokým leskem, výraznými barvami, můžeme vybírat od bílé přes červenou nebo fialovou barvu až k barvě černé. Je třeba mít na paměti, že tmavé barvy ještě více zmenší malý pokoj, jestliže patříte k vlastníkům malých bytů, měli byste zakoupit bílý nábytek.

Završením celé kompozice obývací stěny by mělo být osvětlení, a to nejlépe energeticky úsporné. Do našich sestav můžete zakoupit sadu LED osvětlení, které využívá 10x méně elektrického proudu, než jsou obvyklé úsporné žárovky, a díky zamontování v prosklené skříni vytváří příjemnou atmosféru.

Obývací stěna – to je široké spektrum možností i v případě, že máte malý byt nebo pokoj. Mají skvělý potenciál, díky vaší fantazii můžete vytvořit svou vysněnou sestavu nábytku, která je nejen praktická, ale může dokonce plnit i funkci dělící stěny nebo určovatele zón v pokoji, ale především bude ozdobou interiéru.